Yeni bir araç kiralama planınız var, ancak hangi aracı kiralamak istediğinize henüz karar veremediniz. Bu haberimizin size yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Araç seçiminizi daha doğru bir şekilde yapabilmeniz için aşağıdaki başlıklara odaklanmanızı öneriyoruz.

  1. Görünüm: Araç kiralama öncesinde dikkate almanız gereken ilk şey aracın görünümüdür. İçinize sinmeyen bir aracı kiralamak istemezsiniz. Özellikle uzun süreli kullanım için araç seçimi daha da önemlidir. Eğer araç ilk bakışta sizi cezbediyorsa, o zaman diğer özelliklere geçebilirsiniz. İlk görüşte heyecanlanır ve ayrıntılara çok takılmazsınız.
  2. Güvenlik: Aracın tipi sizi etkiledikten sonra güvenlik önem kazanabilir. Eğer güvenlik sizin için önemliyse, Euro NCAP gibi testlerdeki performansını incelemenizi öneririm. Bugün pek çok marka araçlarının bu testlerden 5 yıldız alıyor. Yeni nesil araçlarda genellikle güvenlik donanımları çok iyidir. Ancak aracınızın neredeyse ölümcül bir kaza geçirmesini istemiyorsanız, daha üst düzey güvenlik önlemleri almanız gerekebilir.
  3. Hız/Tork: Eğer hız tutkunuysanız, yüksek torka sahip araçlar sizin için ideal olabilir. Bazı araçlarda motor gücü yüksek olsa da hızlanmaları yavaş olabilir. Bunun sebebi düşük tork değerleridir. Eğer aracınız otomatik vites ise veya düz vitesliyse, 200’den yüksek bir torka sahipseniz daha hızlı bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.
  4. Yakıt Verimliliği: Elbette hız arttıkça yakıt tüketimi de artar. Eğer aracınızın yakıt ekonomisi size önemliyse, ani hızlanma ve yavaşlamalardan kaçınmalısınız. Her aracın yakıt tüketimi farklıdır, bu yüzden daha az yakıt tüketen araçlara yönelebilirsiniz.
  5. Sürüş Konforu: Yukarıdaki başlıklardan aracınız geçer not alıyorsa, sürüş konforuna odaklanabilirsiniz. İyi bir sürücü her türlü aracı kullanabilir. Ancak sürdüğünüz aracın size bir yük olmaması tercih edilen bir durumdur. Özellikle uzun yolculuklarda konforlu olmayan bir araç her zaman sizi yoracaktır.

Yukarıdaki ipuçlarını dikkate alarak, araç kiralama seçiminizi daha bilinçli bir şekilde yapabilirsiniz. İyi bir seçim yapmanızı ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşamanızı dileriz.

Yoruma Kapalı.